iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riigikogulane väljaspool seadust

Riigikogulane väljaspool seadust

Rubriik: Delfi

Delfi kirjutab, et kuigi ajakirjanduses puhkenud tormi mõjul jätsid riigikogulased kuluhüvitiste tšekid kaotamata, seadustasid nad enda jaoks ikkagi palgalisa: kuivõrd neil nüüd ametlikku puhkust enam ei ole, saavad nad kuluhüvitist kogu aasta jooksul, mitte 11 kuud nagu varem.

On aga põhjust põhjalikult uurida, kuidas on ikkagi võimalik, et töö- ja puhkeaja seadus ning töölepingu seadus rahvaesindajate suhtes ei kehti. Terve mõistus ütleb, et seadused peaksid kõigi inimeste suhtes kehtima ühtmoodi ning kuulumine riigikogusse ei peaks mitte kedagi väljapoole seadusi asetama. Tegelikult on siililegi selge, et riigikogulasel võib tööga seotud kulutusi ette tulla ka puhkuse ajal. On elementaarne, et riigikogulane ja riigikogulaseks ka puhates — sellest eeldusest lähtuvad ka paljude teiste ametite esindajad.

Mitte kõik ei saa puhkuse ajaks juhet seinast välja tõmmata. Ent puhkuse ümbernimetamine mittepuhkuseks jätab siiski veidra mulje. Õiguskantsler on mitu aastat pidanud tulemusteta võitlust selle nimel, et riigikogulased ei kuuluks enam äriühingute nõukogudesse, sest see on põhiseadusega vastuolus. See on üks näide selle kohta, et põhiseadus kehtib küll meie kõigi jaoks, aga mitte riigikogulastele.

Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/article.php?id=16177152 Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses“ Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles“ Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele“ Vaata EML pöördumist Riigikogu poole

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus