iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riigikogu võttis vastu tulumaksuseaduse muutmise seaduse

Riigikogu võttis vastu tulumaksuseaduse muutmise seaduse

Rubriik: EML

Täna hommikul võeti Riigikogus ilma pikema kärata vastu tulumaksuseaduse muutmise seadus (352 SE). Kui eilne teine lugemine kestis tubli veerandtunni, siis tänane kolmas lugemine kestis terve minuti. Eelnõu 352 vastuvõtmine tähendab, et 26. märtsil 2008 vastu võetud tulumaksu avansilise makse süsteemi muudatused ei hakka kehtima 2010.

aastal, vaid tunnistati tervikuna kehtetuks. Eriline üllatus see muidugi ei ole, sest pärast suvist rõõmusõnumit Euroopa Kohtust kadus ära igasugune vajadus nende muudatuste järele.

Siiski sisaldas kevadel vastuvõetud muudatuste pakett ka üht-teist sellist, mida võiks ja peaks siiski kehtestama ja miks mitte juba 2009. aastal. Eelkõige tähendab see mitteresidentidele makstavatelt dividendidelt ja litsentsitasudelt tulumaksu kinnipidamise lõpetamist, välistulude topeltmaksustamise vältimise soodsamaid reegleid ja seotud isikutele antud laenude maksustamise lõpetamist.

Ja tõepoolest, pea kõigis vajalikes paragrahvides on toimunud soodsad muudatused: tulumaksuseaduse § 29 lõiked 5¹ ja 8 tunnistati kehtetuks. Samuti tunnistati kehtetuks paragrahvi 41 p 5, § 51 lg 4. Mitteresidentidele makstava litsentsitasu osas maksu kinnipidamist küll ei lõpetata, aga edaspidi langeb litsentsitasu, artistidele, sportlastele makstava tasu ja mitteresidendile Eestis osutatud teenuse eest makstava tasu kinnipeetava tulumaksu määr 15 protsendilt 10%le. Kapitalivähenduste ja likvideerimisjaotiste maksustamine viiakse äriühingu tasandile (sarnane dividendide maksustamisega).

TuMS § 50 muudetakse selliselt, et residendist äriühing hakkab maksma tulumaksu aktsia- või osakapitali või sissemaksete vähendamisel, aktsiate, osade, osamaksete või sissemaksete (edaspidi osalus) tagasiostmisel või tagastamisel või muul juhul omakapitalist tehtud väljamaksete ning makstud likvideerimisjaotiste summa osalt, mis ületab äriühingu omakapitali tehtud rahalisi ja mitterahalisi sissemakseid. Vastuvõetud seadus saadetakse presidendile väljakuulutamiseks. Tutvu vastuvõetud seadusega siin. Loe Riigikogu 20.11.2008 stenogrammi siit. Vaata ka lühikest ülevaadet oktoobrikuu MaksuMaksjast.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus