Riigikogu võttis kolmapäeval vastu töölepinguseaduse muudatused, millega tekib võimalus sõlmida paindliku tööajaga töölepinguid.
Selle nädala alguses protesteerisid ametiühingud Toompea ees seadusemuudatuse vastu, mida ettevõtjad nimetavad kümnendi parimaks seaduseks, sest see võimaldab sõlmida paindliku tööajaga lepinguid. Nimelt saab edaspidi sõlmida lepingu, kus minimaalne tööaeg nädalas on 10 tundi, aga tööd võib mõnel nädalal olla kuni 30 tundi enam.
"See uus seadus teeb Eesti inimeste elu, kes selle lepingu sõlmivad, väga ebakindlaks, sest ei tea, kas sul palk on 25 protsenti või on ta sul 100 protsenti ja elada niimoodi on üsna keeruline. Kui võtta seda, et näiteks 10 eurot tunnis on palganumber, siis sinu palk võib olla 1600 eurot, aga viiepäevase etteteatamisega on su palk järgmisel kuul näiteks 400," lausus ametiühingute keskliidu juht Kaia Vask.
Loe lähemalt:https://www.err.ee/1609862052/riigikogu-vottis-vastu-paindlikku-tooaega-lubava-seadusemuudatuse
Juurdepääsetavus