iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Riigikogu tõstis hüppeliselt tubaka ja alkoholi aktsiisi

Riigikogu tõstis hüppeliselt tubaka ja alkoholi aktsiisi

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas, et Riigikogu kinnitas eile ettevõtjate vastuseisust hoolimata alkoholi ja tubaka aktsiisi hüppelise tõusu.

Kõige suurem hinnatõus tabab järgmise aasta 1. juulil suitsetajaid, sest 21kroonine suitsupakk hakkab siis maksma 32 krooni. Tunduvalt kallineb ka kange alkohol - 60kroonine viinapudel maksab uuest aastast 72 krooni - viina aktsiis kerkib järgmisel aastal kahes jaos kokku 30 protsenti. Õllepudeli hinnale lisandub 55 senti.

Liviko müügidirektori Ragnar Kitse sõnul ei toetanud Liviko aktsiiside tõusu. "Selge on see, et see, mis valitsus täna plaanib teha, ei mõju kuidagi hästi ei kaupmeestele ega ka tarbijatele. Kui riik ja riigikogu räägivad sellest, et aktsiisi tõstetakse ühelt poolt selleks, et inflatsioonitempot kiirendada ja tulevikus pidurdada, ja teiselt poolt räägitakse sellest, et eestimaalased vähem alkoholi tarbiksid, siis see on puhas populism," ütles Kits. "Alkoholi tarbimist aktsiisi tõstmisega küll ei mõjuta.

Selleks oleks vaja selget ja pikka alkoholipoliitika kava, mis muudaks tarbimisharjumusi." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3617/uud_uudidx_361710.html Vaata ka: „Alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus