iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riigikogu palku oleks mõistlik muuta

Riigikogu palku oleks mõistlik muuta

Rubriik: Postimees

Eiki Nestor, riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees, kirjutab Postimehe arvamusküljel, et selle arvamusloo kirjutamisega teen teadliku topeltvea. Kirjutamata reeglid poliitikutele ütlevad – ära pahanda valijaid ja ära vihasta ülemäära teisi poliitikuid. Nii ühed kui teised peavad seda meeles.

Olen tulnud poliitikasse ametiühingutest ja arutlenud seal sadu kordi palkade üle. Seejuures mitte ainult nende suuruse, vaid ka erinevate palgasüsteemide mõttekuse üle.

Palk on töö keerukusele ja töötaja oskustele vastav tasu. Palk võib olla summa, kui põhipalgale liidetakse juurde lisatasud tulemuslikuma töö või suurema vastutuse eest. Väljendada seda aga mingi muu aritmeetilise tehte kaudu on minu jaoks absurdne. Palk ei saa olla korrutis, jagatis või ruutjuur millestki.

Ka tulemuspalga maksmisel peab olema seos töö tegija enda, mitte kellegi teise töö tulemusega. Oleks sulaselge rumalus määrata riigikogu liikmetele tükitöötasu või tunnipalk. Mõlemal juhul tembeldataks iga eelnõu kujul esitatud seadusemuudatus paberi- või ajaraiskamiseks eesmärgiga rohkem teenida. Seega on mõistlik ja ka mujal maailmas kasutusel ainult üks ajapalga eriliik, nimetusega kuupalk.

See määratakse kroonides ja ei mingit korrutamist. Nii tuleks käituda ka Eestis. Sisuliselt kasutataksegi kuupalka töötasuna seal, kus tüki- või ajatöötasu arvestamine on võimatu või pole otstarbekas. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/050308/esileht/arvamus/315653.php Loe ka: „Üleskutse: astu välja riigikogulaste ohjeldamatu palgatõusu vastu!Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus