Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023 koolituse salvestus Telli koolitus

Riigikogu arutas olulise tähtsusega riikliku küsimusena maksusüsteemi muutmist

Riigikogu arutas olulise tähtsusega riikliku küsimusena maksusüsteemi muutmist

Rubriik: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Riigikogus toimus Reformierakonna fraktsiooni algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse „Mida on vaja muuta Eesti maksusüsteemis“ arutelu.

Ettekandega esinesid Riigikogu liige, endine rahandusminister ja Maksuameti peadirektor Aivar Sõerd, ettevõtja Ruth Oltjer ning maksuekspert Hannes Udde.

Riigikogu liige Aivar Sõerd tõi alustas ettekannet tuues esile USA mõttekoja Tax Foundation OECD riikide maksude konkurentsivõime uue edetabeli, milles Eesti jõudis juba üheksandat aastat järjest esimesele kohale. „Eesti maksusüsteemi puhul tõstetakse esile, et see on lihtne ja ühetaoline. Samuti toob mõttekoda esile, et Eesti maksusüsteem toetab majanduskasvu ja soodustab investeeringuid,“ märkis Sõerd ja lisas, et Eesti maksusüsteem tegelikult ei vaja fundamentaalset muutmist ega ümberpööramist. „Samas, ükski maksusüsteem pole absoluutselt täiuslik ega hakkagi olema. Kõik ka hästi töötavad maksusüsteemid vajavad regulaarset analüüsi ja vajaduse korral ümberkujundamist, et kohaneda muutustega majanduskeskkonnas,“ sõnas ta.

Loe lähemalt:
https://www.riigikogu.ee/pressiteated/taiskogu/riigikogu-arutas-olulise-tahtsusega-riikliku-kusimusena-maksususteemi-muutmist/