iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riigihangete seadus on elule jalgu jäänud

Riigihangete seadus on elule jalgu jäänud

Rubriik: Postimees

Postimees Online kirjutab, et 14.02.07 läbis Riigikogu istungil esimese lugemise koalitsioonipartnerite algatatud riigihangete seaduse muutmise seaduse eelnõu.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaas ütles Riigikogu ees esinedes, et kehtiva riigihangete seaduse abil kahjustab riik ise enda huve. «Hangetel osaleda saavate firmade nimekiri sulab maksuvõlga puudutava nõude tõttu kui kevadine lumi ning riigihangete hinnad liiguvad kõrgustesse.» Kehtiva riigihangete seadus sätestab käskivalt, et isikud, kellel on olnud maksuvõlg viimase 12 kuu jooksul rohkem kui 30 päeva, tuleb hankemenetlusest kõrvaldada ning hankelepingu sõlmimine nendega ei ole lubatud. Urmas Klaasi sõnul tagab koalitsioonipartnerite eelnõu riigihangete ausa ja maksumaksja raha säästva läbiviimise «Kui maksuvõlg on objektiivselt põhjendatav või võlgnetav summa on olnud väike, välistab tänane seadus kaalumise, kas ettevõtlusvabaduse piiramine on konkreetsel juhtumil vajalik,» selgitas Klaas. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/140208/esileht/majandus/311869.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus