iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Riigieelarvest on täidetud 93,9 protsenti

Riigieelarvest on täidetud 93,9 protsenti

Rubriik: Rahandusministeerium

Novembris kogus maksu- ja tolliamet 488,4 miljonit eurot makse, mida on kaks protsenti rohkem kui aasta varem. Laekumise kasvu panustas otsestest maksudest sotsiaalmaks ja kaudsetest tubaka- ja kütuseaktsiisi ning tollimaks. Novembri lõpuks on eelarvest täidetud 93,9 protsenti.

Sotsiaalmaksu laekus novembris võrreldes möödunud aastaga 6,8 protsenti enam, mis jäi 11 kuu keskmisele kasvule alla. Deklareeritud palgafond kasvas oktoobris 5,5 protsenti ja palgasaajate arv kahanes 0,3 protsenti.

Viimasel kolmel kuul kasvas palgafond kõige enam info ja side, majutuse ja toitlustuse ning jaekaubanduse tegevusaladel. Kolme kuu kõige aeglasema palgafondi kasvuga on olnud ehitus ja energeetika. Kutse-, teadus- ja tehnikaalases tegevuses palgaväljamaksed kokku kahanesid. Tegevusalapõhiseid andmeid mõjutab ka ettevõtete tegevusala koodi muutumine.

Tubakaaktsiisi on laekunud novembri lõpu seisuga 169,3 miljonit, mida on 2,2 protsenti rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Laekumise kasv on tulnud keskmise sigaretipaki jaehinna kasvust, mis on varasema perioodiga kallinenud 2,6 protsendi võrra. Deklareeritud sigarettide kogused on seevastu langenud 0,8 protsenti. Sigarettide puhul on iga-aastane tarbimise vähenemine ootuspärane ja aastatel, mil aktsiisimäär ei tõuse on see seotud asenduskaupade tarbimise kasvu (e-sigaretid) ja teavituskampaaniate mõjuga.

Kokkuvõttes vastab tubakaaktsiisi laekumine eelarve ootustele. Tollimaksu on laekunud 11 kuuga 31,1 miljonit eurot. Laekumine on ületanud eelarve ootusi 2,9 protsenti võrra. Eelmise aastaga võrreldes on laekumine kasvanud kokku 13,3 protsenti, enim on panustanud sellesse laekumine tööstuskaupadelt.

Tollimaks põllumajandustoodetelt on samal perioodil vähenenud. Vaata ka lisamaterjale: • 2015. aasta riigieelarveSlaidiesitlus täpsema ülevaatega oktoobri maksulaekumisest Rahandusministeeriumi pressiteade: http://www.fin.ee/riigieelarvest-on-taidetud-939-protsenti/

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus