iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Riho Roopõld: „Eelotsust ei saa, kui eesmärgiks on maksude tasumisest kõrvalehoidumine“

Riho Roopõld: „Eelotsust ei saa, kui eesmärgiks on maksude tasumisest kõrvalehoidumine“

Rubriik: EML

Maksu- ja Tolliameti juriidilise osakonna juhataja Riho Roopõld rääkis tänasel PriceWaterhouseCoopers`i maksukonverentsil siduvatest eelotsustest. Kui praegu võimaldab seadus küsida maksuhaldurilt maksustamise küsimuses arvamust, siis siduv see ei ole, küll aga võimaldab see pääseda maksukohustuslasel maksuintressidest, kui maksuhalduri info oli eksitav. Maksukohustus aga säilib.

1. jaanuarist rakenduvate siduvate eelotsuste puhul pakutakse aga enam õiguskindlust ning eelotsuse puhul ei saa ka maksusummat määrata, kui näiteks õiguse tõlgendus muutub, kuid maksumaksja on saanud maksuhaldurilt teistsuguse eelotsuse.

Eelotsuse siduvusele saab tugineda vaid otsuse taotleja, teiste jaoks on see vaid teave, millisel seisukohal maksuhaldur on mingis küsimuses. Siduvat eelotsust ei saa taotleda, kui selle eesmärgiks on maksude tasumisest kõrvalehoidumine. Roopõld tõi maksuhalduri praktikast ka ühe näite maksude tasumisest kõrvalehoidumisest: FIE kandis oma ettevõtluse kuludesse naise ravikulud ja selleks, et maksuhaldurile tõendada, et need on tema ettevõtlusega seotud, sõlmis ta rendilepingu ja võttis sisuliselt naise rendile – seega oleks tegu nagu ettevõtluses kasutatava vara käigushoidmise kuludega. Üldjuhul otsuste resolutsioonid avaldatakse MTA kodulehel.

Juhul, kui maksumaksja ei soovi seda, siis peaks ta seda ka eelotsuse taotluses selgesõnaliselt märkima. Vastasel korral on võimalik, et teatud tegevusala puhul on väga lihtne välja mõelda, kes vastava eelotsuse tegelikult küsis. Eelotsuseid hakkab tegema Maksu- ja Tolliameti juriidiline osakond koostöös teiste osakondadega.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus