iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Revolutsioonilise kohtu abiga

Revolutsioonilise kohtu abiga

Rubriik: Äripäev

Olavi Kärsna, ettevõtluskonsultant, kirjutab Äripäevas, et praegused sõnavõtud dividendide ja sotsiaalmaksu kohta tuletavad kangesti meelde kohtupidamist revolutsioonilise südametunnistuse järgi. Miskipärast ei räägi keegi seadustest. Ma saan aru, kui sedamoodi käitub Tööandjate Keskliit või Äripäeva toimetus, kummaline on aga lugeda niisuguseid avaldusi maksuameti keskaparaadilt.

Juhatuse liikmetel on õigus tegutseda äriühingu nimel. Äriseadustikus on kirjas, et osanikud võivad äriühingu asju arutada ja otsuseid vastu võtta.

Muuhulgas on osanike otsustada ka juhatuse töö tasustamine. Osanike otsuseid saavad ellu rakendada ainult äriregistri kaardile kantud juhatuseliikmed. Osanikud, kes pole juhatuses, ei tohi ise oma äriühingu nimel tegutseda. Selles ei tehta erandit ka juhatuse töölepingute sõlmimisele.

Seega saavad osanikud sõlmida juhatuse liikmetega lepinguid ainult iseenda, mitte äriühingu nimel. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3615/arv_kolumn_361502.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus