iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Rekordeelarve kohale jäid rippuma mustad pilved

Rekordeelarve kohale jäid rippuma mustad pilved

Rubriik: Postimees

Tuuli Koch ja Kai Kalamees kirjutavad Postimehes, et Riigikogu kinnitas eile enneolematult võimsalt kosunud ja 100 miljardi krooni piirile läheneva 2008. aasta riigieelarve olukorras, kus mitte keegi ei tea täpselt, mis juhtub tuleval aastal Eesti majanduse ja rahandusega.

Üle pikkade aastate sai Eesti uue eelarve majanduse jahtumise tingimustes. Oma suve lõpu optimismist taganes novembri lõpus ka rahandusministeerium, vähendades majanduskasvu prognoosi 7,3 protsendilt 5,2 protsendile ja kasvatades eeldatavat inflatsiooni 7,4 protsendilt 8,5 protsendile. Nende arvude ümbermängimine ei mõjutanud aga eelarve mahtu, mis on tervelt neljandiku võrra tänavusest suurem.

Riigi kavandatavad tulud on 96,3 miljardit krooni ja kulud 93,6 miljardit krooni. Rahandusminister Ivari Padari kinnitusel on tegu ettenägeliku dokumendiga, mis on valmis reageerima nii maailmas toimuvale kui ka ootamatutele väljakutsetele. «Selge, et majandus kohaneb ja kohandub, aga ma ei taha lage ka väga mustaks värvida,» rääkis Padar. «Erinevate riskidega on arvestatud.

Eesti ajaloo suurim prognoositav ülejääk annab puhvri ka ebameeldivate stsenaariumide käivitamiseks,» tõi minister välja eelarvesse kirjutatud 2,7 miljardi kroonise ülejäägi. Nii Eesti Pank kui ka rahandusministeerium on Padari väitel kindlad, et eelarve laekub järgmisel aastal ilusasti täis. Vaidlus käib vaid ülejäägi suuruse üle. Padar tunnistas samas, et tänamatu on hinnata eelarve üheks aluseks olevat tarbijahinnaindeksit, mida omakorda mõjutavad maailmaturu kütuse ja toidukaupade hinnad.

«Väärib äramärkimist, et 1. detsembri seisuga oli tulude-kulude vahe 7,7 miljardi krooniga plussis, mis näitab, et maksulaekumistega asi nii hull ei ole, kui on avalikkuse meeleolud majanduse arengutee suhtes,» oli üsna helgelt meelestatud ka riigikogu rahanduskomisjoni reformierakondlasest esimees Jürgen Ligi. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/131207/esileht/siseuudised/301189_1.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus