iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Reformierakond tahab kaotada lastega perede maksusoodustused

Reformierakond tahab kaotada lastega perede maksusoodustused

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees ja Tuuli Koch kirjutavad Postimehes, et Reformierakond käis eile õhtul välja eelarvele lisaraha leidmise ettepanekud, mis tahavad teha lõpu nii lastega perede maksusoodustustele kui vähendada otsustavalt toetuste maksmist põllumeestele.

Eelarve tasakaalustamise nimel peab Reformierakond hädavajalikuks veel tänavu oma kuue idee seadustamist või elluviimist. Neist üks sensitiivsemaid on laste toetamise poliitika reformimise ettepanek, mis mõjutaks küll alles ülejärgmise aasta riigi tulusid. «Tuleb kaotada aastast 2010 ebaefektiivne ja hädasolijaid mitte aitav laste arvuga seotud tulumaksuvabastus ning asendada see 2000-kroonise otsetoetusega kolme ning enama lapsega peredele,» pakkus peaministripartei. Kui antud reformiplaan kogub laiema poliitilise toe, kaotaksid rahaliselt enim just kahe lapsega pered.

Nemad said 2007. aasta kevadel pere teiselt lapselt esmakordselt tagasi summa, mis arvutati maha läinud aasta maksuvabalt miinimumilt. 2009. aastal peaks see privileeg laienema ka kõigile esimestele lastele.

Samas on võimuliidus juba enam-vähem kokku lepitud, et riik lõpetab raha tagastamise ületuleval aastal, kuna see viib aastas eelarvest enam kui miljard krooni. Teise lapse soodustuse tagasikeeramine annaks 400 miljoni krooni eest «võitu». Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=29401

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus