iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Reformierakond: Savisaar tõstab maamaksu hoolimata tallinlaste vastuseisust

Reformierakond: Savisaar tõstab maamaksu hoolimata tallinlaste vastuseisust

Rubriik: Postimees

Postimees Online kirjutab, et IRLi ja sotsiaaldemokraatide kõrval Tallinnas opositsioonis oleva Reformierakonna arvates tõstab linnapea Edgar Savisaar maamaksu hoolimata tallinlaste vastuseisust.

«Üle 7000 kogutud allkirja ja tehtud meeleavalduste ei tähendanud keskfraktsiooni jaoks midagi,» nentis Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer pärast seda, kui eelnõu maksustamismäära kahe ja poole kordsest tõstmisest volikogus kinnituse sai. Maamaksu tõusuga lapitakse Holsmeri hinnangul niigi auklikku linnaeelarvet ning rahastatakse linnaametnike korterite ehitust, ehkki selle asemel peaks linnavalitsus tema arvates vaatama linnaeelarve üle hoopis pilguga, kust saaks kokku hoida. «Kurioosne on antud juhul see, et just maamaksu tõusust laekuva täiendava 200 miljoni krooni ulatuses ehitatakse järgmisel aastal linnale kortereid,» tõdes Holsmer. Reformierakonna fraktsiooni esimehe hinnangul võib Tallinna 2008 aasta eelarvet nimetada «SMS-laenu mehe eelarveks».

«Maamaksu tõstmine on linnakodanike SMS laen laristavale linnavalitsusele, kes ei suuda linnaeelarvet muud moodi kokku saada,» põhjendas ta. Reformierakondlased meenutavad, et 1999. aastal oli just Savisaar suurim maamaksu tõusu vastu protestija. Toona tõstis Jüri Mõisa linnavalitsus maamaksu 1,2 protsendini maa maksustamise hinnast.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/141207/esileht/siseuudised/tallinn/301431.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus