iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Reform tõmbas meid haneks

Reform tõmbas meid haneks

Rubriik: Delfi

Manona Visnapuu kirjutab Delfis, et Riigikogu loobub rahvale näkkusülitamisega võrreldud kuluhüvitiste osast parlamendisaadikute staatuse eelnõus. Hurraa, kaine mõistuse ja rahva võit! Ent kuidas oli üldse võimalik, et igasugust kainet mõistust salgav riigikogulastele piirituid hüvesid lubav eelnõu sai üldse menetlusesse minna? — Alati tuleb vaadata, kes jamast kõige enam kasu saab.

Kuluaarides liigub vandenõuteooria, mis lähemal vaatlusel on üsna õõvastav.

Selle kohaselt lasi valitsev klikk, kes naudib niigi rahva soosingut, lihtinimesi mõnitava kuluhüvitiste eelnõu arutlusse parlamendi mõjuvõimu vähendamiseks. Sest nii väheneb ka opositsiooni kisa ja uus „rahva isa“ saab segamatult tegutseda — siis aga õigel ajal tulla ja päästa inimesed parlamendi, va muidusööjate ahnuse käest. Kui omal ajal heideti diktaatorlikke jooni ette Savisaarele, siis nüüd heidab see kahtlus varju valitsevale peaministrile. On palju räägitud, et Eesti poliitikamaastikule on tekkinud uus jäikade joontega poliitik.

Andrus Ansip, keda ühteaegu ka palavalt armastatakse — nagu tema vastandit, Edgar Savisaartki. Kes hõiskasid esimesena, et pole ikka vaja kuluhüvitisi otse peo peale maksma hakata? Et läheme ikka tšekkide juurde tagasi. Reformarid.

Aga kus nad varem olid, miks lõi see teema laineid meedias ja kõverdas põlglikuks inimeste suud? Miks ei kiirustanud ükski saadik kohemaid levima hakanud lollust ümber lükkama? Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/article.php?id=16152336 Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses“ Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles“ Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele“ Vaata EML pöördumist Riigikogu poole

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus