iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Reeded maksuvabaks

Reeded maksuvabaks

Rubriik: Postimees

Peaminister ja Reformierakonna esimees Andrus Ansip kirjutab Postimehes erakonna visioonist ja senisest tegevusest ettevõtluskeskkonna parandamisel jm ning puudutab muuhulgas ka tulumaksuküsimusi.

Reformierakond on ainsana Eesti erakondadest käinud välja pikaajalise, selge ja senist arengut jätkava tulevikuvisiooni: viime Eesti 15 aastaga Euroopa viie jõukama riigi sekka. Kuidas? Jõukus kasvab ainult siis, kui kasvab majandus. Majandus kasvab siis, kui meil on jätkuvalt soodsad tingimused ettevõtlusega tegelemiseks.

See tähendab paindlikumaid võimalusi tööjõuturul, lihtsat ja läbipaistvat ettevõtlussüsteemi, aga see tähendab näiteks ka praeguse ettevõtte tulumaksusüsteemi säilitamist olemasoleval kujul. Reformierakond ei pea õigeks meile edu toonud ettevõtte tulumaksusüsteemi muutmist ja investeeritud kasumile maksu kehtestamist. Tahame hoopis ettevõtetele kehtivat süsteemi laiendada ka üksikisikute väärtpaberiinvesteeringutele – nii oleks edaspidi väärtpaberitelt teenitav tulu maksuvaba, juhul kui see investeeritakse 90 päeva jooksul pärast tulu väljavõtmist uuesti väärtpaberitesse. Ma olen veendunud, et Eestis on töö endiselt liiga kõrgelt maksustatud.

Las iga inimene olla ise oma väljateenitud tulu peremees nii suures mahus, kui see on võimalik. Reformierakond tahab tulumaksu alandada viiendiku võrra. Tahame, et tulumaks oleks praeguse 22 protsendi asemel 18 protsenti. Nii võib öelda, et kui praegu käib inimene tööl viis päeva, siis edaspidi hakkaks ta maksu maksma viiendiku võrra vähem, ehk: iga reede oleks maksuvaba.

Keskmist palka teenivale inimesele tooks see aastas täiendavalt pangakontole üle 3500 krooni. Maksude vähendamine on kõige otsesem võimalus, kuidas riik saab inimeste sissetulekuid suurendada. Reformierakond kavatseb seda võimalust igal juhul kasutada. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/090107/esileht/arvamus/237999.php?r Väärtpaberite maksuvabastust toetab ka EML, kui samal maksustamisperioodil soetati uusi väärtpabereid või kui tegemist on vahetustehinguga.

Vt EML seisukohti siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus