iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Rebane: Jänese võrdlused on kohatud

Rebane: Jänese võrdlused on kohatud

Rubriik: Delfi

Ettevõtte BDG juht Peeter Rebane on solvunud, et kultuuriminister Laine Jänese toob tänases Postimehes paralleele sobimatuid maksusoodustusi saavate kommertsürituste korraldajate ja ettevõtte BDG vahel, kirjutab Delfi uudisteportaal.

„On solvav, et taolises kontekstis kasutatakse näitena BDG-d, mis on korraldanud Eestis üle 500 erineva kultuuriürituse,” teatas Rebane. „Kultuuriministri mõttekäiku edasi arendades ei ole kultuurina käsitletavad näiteks üritustesarjad Kumu Öö ja Jazz’n Motion, Bejart’i ballett, sir Elton Johni, Stingi, Joe Cockeri, Depeche Mode’i ja veel kümnete või koguni sadade tuntud artistide kontserdid, mida BDG on viimastel aastatel korraldanud. Nii selektiivne suhtumine kultuuri ei tee au ühelegi ministrile, eriti aga kultuuriministrile,” ütles BDG juht. Rebase sõnul paneb käibemaksu tõstmine 18%-ni meie kultuuriürituste korraldajad oluliselt halvemasse seisu, sest soodsam maksumäär on kehtiv kõigis meie naaberriikides, kellega rahvusvaheliste artistide esinemiste nimel eestlased igapäevaselt konkureerivad.

Viimati langetas kultuuriürituste käibemaksu 5%-le Leedu, Lätis on vastav maksumäär koguni 0% ning Soomes ja Rootsis kehtib soodsam maksumäär juba aastaid. „Samuti ei taha minister aru saada tõsiasjast, et ebaõiglane oli maksustamise olukord ajal, mil kahe sarnase ürituse korraldajale kehtisid erinevad käibemaksumäärad. Tänaseks on see ebaõiglus Riigikohtu otsusega likvideeritud.” Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=17856572

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus