iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ravimitele käibemaks – jah, härra poliitik!

Ravimitele käibemaks – jah, härra poliitik!

Rubriik: Postimees

Roche Eesti tegevjuht Kadri Mägi kirjutab Postimehe arvamusrubriigis, et riigieelarve miinus on teinud poliitikud leidlikuks. Lihtne viis eelarveauke lappida on maksumaksjalt raha juurde küsida. Seekord siis tõbistelt. Jürgen Ligi kalkulatsioon tundub ju paljulubav – arvestades ravimituru ligikaudseks suuruseks 2,5 miljardit (2007) saab võtta tänasele 125 miljonile kroonile lisaks veel 100 miljonit krooni.

Härra poliitikul on selgitus ravivajajatele ka olemas – «need, kes saavad kompensatsiooni, need peavad edaspidi ka saama, kellelgi ei tohi sellepärast jääda ravi saamata». Huvitav, kuidas siis?

Haiglas kasutatavate ravimite maht 2007. aastal oli ligi 500 miljonit krooni, seega käibemaksu tõstmisel oleks minimaalne vajadus haiglatele lisaraha leida 20 miljonit krooni. Haigekassa kompenseeris retseptiravimeid ligikaudu 1,2 miljardi krooni eest.Selleks, et säilitada ravimite kättesaadavuses vähemalt sama tase, mis oli 2007.

aastal, tuleb valitsusel leida kokku vähemalt 68 miljonit. Aga aeg läheb edasi ja kuigi ravimid pole inimeste üldise eluea pikendamisel kõikvõimsad, on siiski leitud, et näiteks vähkkasvajate puhul pikendab tänapäevaste ravimite kasutuselevõtt eluiga 40%.Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=21990

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus