iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Rahandusminister vastas maksuküüru kaotamist ja maksutõuse puudutavale arupärimisele

Rahandusminister vastas maksuküüru kaotamist ja maksutõuse puudutavale arupärimisele

Rubriik: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Riigikogu kuulas tänasel istungil ära ministrite vastused 18 arupärimisele. Rahandusminister Mart Võrklaev vastas üheksale riigi rahandust ja makse puudutavale arupärimisele.

Riigikogu liikmed Kersti SarapuuEster Karuse ja Maria Jufereva-Skuratovski viitasid oma arupärimises (nr 78), et maksuküüru kaotamisest ja tulumaksuvabastuse tõusust 1200-eurose ja väiksema palga teenijad ega pensionärid suurt ei võida, samas kui käibemaksu, tulumaksu ja aktsiiside tõusu, automaksu, ostukorvi kallinemise ning vähenevate peretoetuste tõttu inimeste sissetulek väheneb.

Rahandusminister nentis, et raha riigieelarvesse tuleb maksutulust ning riiki ei saa üleval pidada vaid makse alandades ja toetusi makstes. „Maksuküüru kaotamisega tööjõumaksud langevad, inimesed saavad rohkem raha kätte,“ sõnas Võrklaev ning lisas, et tulumaksuvabastuse, toimetulekutoetuste ja pensionide tõstmisega jääb väiksema sissetulekuga inimestele rohkem raha kätte. „Aga kuskilt peab riigile maksutulu tulema.“

Loe lähemalt:
https://www.riigikogu.ee/istungi-ulevaated/rahandusminister-vastas-maksukuuru-kaotamist-ja-maksutouse-puudutavale-aruparimisele/

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus