iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Rahandusminister Padar tahab kehtestada uusi makse

Rahandusminister Padar tahab kehtestada uusi makse

Rubriik: Postimees

Risto Berendson ja Vahur Koorits kirjutavad Postimehes, et rahandusminister Ivari Padari sõnul ei piisa riigil 2009. aasta riigieelarve minimaalselt nelja miljardi krooniseks kokkuhoiuks lihtsalt kulude kärpimisest, kehtestada tuleb ka uusi makse.

Tänase Postimehe arvamusküljel rasketest valikutest kirjutava Padari väitel on 2009. aasta eelarvet kavandades vaja muuta vähemalt 4–10 miljardi ulatuses kehtivaid seadusi või vaadata tõsiselt üle riigi tulubaas. Ühe kokkuhoiuartiklina esitas ta eile valitsuskabinetile ettepaneku hoida järgmisel aastal ainuüksi ministeeriumide halduskulude arvelt kokku 1,4 miljardit krooni.

«Kuid kindlasti ei ole praeguse probleemi lahendamine võimalik ainult avaliku sektori palgakulude kokkuhoiuga,» leidis rahandusminister. Tema väitel tuleb riigieelarvele leida uusi tuluallikaid. «Olgu siis selleks luksusautode maks või ökoloogiliselt raiskava tegevuse maksustamine,» leiab sotsiaaldemokraadist minister. «Eelarve on liigses sõltuvuses kaudsetest maksudest, mis panevad eelarvetulud ülisuurde sõltuvusse tarbimise muutumisest ja tekitavad prognoosimatuid eelarve üle- ja puudujääke.

Meil tuleb suurendada otseste maksude osakaalu riigieelarves.» Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimehe Eiki Nestori väitel ei pea nad selle all siiski silmas senise 21-protsendilise tulumaksumäära kergitamist. «Meie ettepanek on endiselt tulumaksureform (maksu langetamine 2009. aastaks 20 protsendile – toim) külmutada,» ütles Nestor. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/160508/esileht/siseuudised/330895.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus