iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Rahandusministeerium: käibemaksu tõstmine ei ole läbimõtlemata otsus

Rahandusministeerium: käibemaksu tõstmine ei ole läbimõtlemata otsus

Rubriik: Delfi

Rahandusministeerium ei nõustu Ärilehe loos sõna võtnud kinnisvaraarendajatega, et käibemaksutõus toimub läbimõtlematult.

Artiklis avaldasid arvamust kinnisvaraarendajad, kelle tööd võib uuel aastal kehtima hakkav käibemaksutõus oluliselt mõjutada. Kui klient on sõlminud selle aasta sees kinnisvara broneerimislepingu, siis võib juhtuda, et ta peab ostmise ajal lepingus kirjutatust kõrgemat hinda maksma.

Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika osakonna juhi Erle Kõometsa sõnul kehtib käibemaksutõus kõigile standardmääraga sektoritele, sealhulgas tõesti ka kinnisvarale. „Kui käive toimub peale 2024. aasta algust, siis kehtib sellele 22% määr, aga see ei ole absoluutne. Ei saa nõustuda, et maksutõus toimub läbimõtlematult. Vastupidi, seaduses on ette nähtud üsna helde üleminekuperiood, mis kehtib juhul, kui käibe aluseks olev leping on sõlmitud enne selle aasta 1. maid,“ selgitas ta.

Loe lähemalt:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120239220/rahandusministeerium-kaibemaksu-tostmine-ei-ole-labimotlemata-otsus

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus