iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Rahandusministeerium ei kavanda kütuseaktsiisi tõstmist

Rahandusministeerium ei kavanda kütuseaktsiisi tõstmist

Rubriik: Rahandusministeerium

Rahandusministeerium lükkab ümber tänase Eesti Päevalehe esikaane pealkirja ning kinnitab, et täiendavat kütuseaktsiisi tõusu või erimärgistusega kütuse soodustuse kaotamist ei plaanita.

Teemaks olnud aktsiisitõusud jõustusid juba 1. jaanuarist 2010. Eelmisel aastal on tehtud ka otsus elektriaktsiisi tõusuks 1. märtsist 2010 ning tubakaaktsiisi muutuseks 1.

jaanuarist 2011. „Maksutõusudega ähvardamine on küll põnev, aga me ei tegele nendega,” kommenteeris rahandusminister Jürgen Ligi. „Konvergentsiprogramm nimetab aastani 2013 maksupoliitilisi eelistusi, olulised otsused on juba tehtud ja seadustes kirjas. Tõele vastab lehelugu selles osas, et me eelistaksime tootmise toetamist mitte kütuse põletamise hulga, vaid muude kriteeriumide kaudu.” Rahandusminister lisas, et pikas perspektiivis on valitsus võtnud sihiks pahede, eelkõige alkoholi ja tubaka maksustamise proportsiooni tõstmise ning kavas on hinnata ka kehtestatud maksuerisuste tegelikku mõju.

"Väiksemaid muudatusi ma ei välista, aga kütuseaktsiisi laustõstmist lähitulevikus ei näe."Loe Rahandusministeeriumi pressiteadet: http://www.fin.ee/index.php?id=104655

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus