iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Rahandusministeerium algatas riigihangete seaduse muutmise

Rahandusministeerium algatas riigihangete seaduse muutmise

Rubriik: Rahandusministeerium

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile riigihangete seaduse eelnõu, mis pakub ennekõike lahendusi majandusolukorrast tingitud muredele. Eelnõuga muudetakse hankeprotsessist kõrvaldamise aluseid ja täpsustatakse pakkumuse tagatise tagastamise korda, teise hankija ja isiku volitamise võimalusi ning väljakuulutamisega läbirääkimistega hankemenetluse tingimusi.

Olulisim planeeritud muudatus puudutab alltöövõtjate hankest kõrvaldamise reegleid. Kui praeguse seaduse kohaselt võidakse peatöövõtja pakkumus alltöövõtja maksuvõla tõttu tagasi lükata, siis eelnõu kohaselt võib peatöövõtja sellise maksuvõla ilmnemisel alltöövõtja 5 tööpäeva jooksul asendada. Kuna pakkujad ei suuda täna tagada allhankijate maksuvõla puudumist, siis peaks vastav säte nende elu lihtsamaks tegema.

Muudatus on kasulik ka hankijatele, sest välistab hangete läbikukkumise kõigi pakkujate alltöövõtjate maksuvõlgade tõttu ja aitab seega vältida asjatut ajakulu. Eelnõuga täpsustatakse ka riiklike maksude nõuetekohase täitmise tingimusi. Kui maksu- ja tolliamet on pakkujale väljastanud tõendi maksuvõla puudumise kohta, siis võib pakkuja hankemenetluses osaleda. MTA võib anda vastava tõendi ka juhul, kui võlg jääb alla 100 krooni või kui maksuvõlg on ajatatud.

Riigihangete seaduse laiapõhjalisemad muudatused on planeeritud riigihangete seadusesse sisse viia järgmise aasta jooksul. Eelnõu saadeti esimesele kooskõlastusringile ning Rahandusministeerium ootab kõikide huvipoolte arvamusi ja ettepanekuid. Eelnõu ja selle seletuskiri on kättesaadav e-õiguse aadressilt: http://eoigus.just.ee/?act=10&subact=1&ESILEHT_W=255613

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus