iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Rahahädas riik tahab erainvestorite ebaõiglast maksustamist jätkata

Rahahädas riik tahab erainvestorite ebaõiglast maksustamist jätkata

Rubriik: Postimees

Hindrek Riikoja kirjutab Postimehes, et higi ja vaevaga teenitud säästude eest aktsiate ostmisel näib esmapilgul olevat jumet. Tegelikult peab aga börsikarussellile hüpanud uustulnuk arvestama, et edaspidi tuleb tal igalt aktsiatehingult tasuda tulumaks.

Teine võimalus on luua aktsiate müügiks-ostuks ettevõte, sest firmade tulusid maksustatakse alles kasumi väljavõtmisel. Seetõttu on erinevad investorite ühendused aastaid võidelnud eraisiku investeerimiskonto loomise eest. Kontole kannaks inimene rahasumma, mille eest ta aktsiaid ostab ja müüb.

Tulumaks tuleks aga tasuda alles siis, kui sealt ka tegelikult raha välja võetakse. Vahepeal Riigikogus juba esimese lugemise läbinud seaduseelnõu on jäänud toppama rahanduskomisjoni, sest võimulolijad pelgavad, et muudatuse elluviimisest kaotaks riik miljoneid kroone. Rahanduskomisjoni esimehe Jürgen Ligi sõnul on tegemist kõrgendatud eelarveriskiga eelnõuga. Kõik sellised eelnõud on praegu sisuliselt külmutatud ning vajavad edasiseks menetlemiseks koalitsiooni nõusolekut.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/170608/esileht/majandus/337136.php Loe ka Äripäeva: Piret Reiljan. „Võimuliit toob aktsionäri ohvriks eelarvekriisile“ http://www.aripaev.ee/3985/uud_uudidx_398503.html Loe ka Äripäeva juhtkirja: „Erainvestorile ei tule riik vastu“: http://www.aripaev.ee/3985/arv_juhtkiri.html Tutvu seaduseelnõuga siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus