iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Rahahädas riik lõi hambad teise pensionisambasse

Rahahädas riik lõi hambad teise pensionisambasse

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et kui Rahandusministeeriumi soov teha ringi kogumispensionisüsteemi pärimise põhimõtted peaks pälvima Riigikogu heakskiidu, ei tohi teise samba osakuid pärinud inimesed enam oma pärandit kohe rahas välja võtta.

Rahandusministeeriumis valminud mahukas eelnõu üritab ellu viia uut korda, mille järgi saavad pärijad üldiselt oma kohustusliku pensionifondi osakud kätte alles vanaduspensioniikka jõudes. Teatud eelise annab eelnõu vabatahtlikult teise pensionisambaga liitunute lähedastele, kellele jääb õigus taotleda pärast pärandaja surma aasta jooksul üht kolmandikku osakute summast. Ülejäänud kahe kolmandiku puhul saavad nad vaid nõuda, et see kantaks nende pensionikontole. Potentsiaalselt puudutavad plaanitavad kitsendused umbes 350 000 kohustusliku kogumispensioniga liitunut, kellest keegi ei ole surma eest kaitstud, ja nende sugulasi.

Piirangute seadustamise korral pole võimatu olukord, et kui aastaid teise sambasse panustanud üksikema hukkub liiklusavariis, tuleb tema just täisikka jõudnud lastel oodata ema pensionipärandit kuni 63-aastaseks saamiseni. Kehtiv seadus lubab teise samba osakute pärijal esitada aasta vältel pärast pärimistunnistuse väljastamist avaldus kõigi päritud osakute «tagasivõtmiseks» või oma pensionikontole kandmiseks. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/280508/esileht/siseuudised/333590.php Loe ka: Kai Kalamees. „Justiitsminister Lang pärimissätete vastu“: http://www.postimees.ee/280508/esileht/siseuudised/333592.php Loe ka Postimehe juhtkirja: „Vankuv sammas“: http://www.postimees.ee/280508/esileht/arvamus/333612.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus