iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Puudulik ärinimi põhjustab sekeldusi

Puudulik ärinimi põhjustab sekeldusi

Rubriik: Äripäev

Äripäevas kirjutab ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna ärinimest ning selle korrektsest märkimisest kuludokumendile.

Äriseadustik ütleb, et ärinimi ehk firma on äriregistrisse kantud nimi, mille all ettevõtja tegutseb. Nime all tegutsemine tähendab, et seda tuleb kasutada äridokumentidel ja just sellisena, nagu see äriregistris registreeritud sai. 2003. aastast nõuab ka raamatupidamise seadus ettevõtja kuludokumentidele ka tema kui ostja andmeid.

Käibemaksuseadus on neid nõudnud kogu aeg. Maksu- ja tolliametis FIEna registreeritud inimese andmeteks on lihtsalt tema ees- ja perenimi ning aadress. Ärinimi aga on keerulisem asi: see võib peale inimese nime sisaldada veel muid sõnu. Talunikel võib ärinimeks olla ainult talu nimi ilma taluniku enda nimedeta, aga võib olla ka talu nimi koos inimese nimega ning sellele võib olla lisatud veel see müstiline tähekombinatsioon FIE.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3578/rubr_artiklid_357807.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus