iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pudelivee eest ei pea FIE erisoodustusmaksu maksma

Pudelivee eest ei pea FIE erisoodustusmaksu maksma

Rubriik: Äripäev

Ettevõtluskonsultant Olavi Kärsna kirjutab Äripäevas, et joogivesi peab töökohas olema ja see võib tulla nii torust kui ka pudelist.

Ikka veel pole päevakorrast kadunud küsimus, kas töökohas joodava vee maksustamine sõltub selle tööpaika transportimise meetodist ja kasutatavast anumast. Seadused ja määrused siin vahet ei tee, mõned ametnikud aga miskipärast tahavad teha. Kui kodus töötatakse, on kodu mingi osa tööpäevast tööruumiks. Tööruumides toimuvat reguleerib suures osas töötervishoiu ja tööohutuse seadus, mille alusel on 1999.

aastal välja antud valitsuse määrus nr. 402. Määruse N 15 nimega "Joogivesi" ütleb: tööandja peab töötajatele tagama nõuetele vastava kvaliteetse joogivee ja ühekordsed või pestavad jooginõud. Turumajandusega riikides, sealhulgas ka Eestis, on joogivesi reeglina kaup, mida tuleb kelleltki osta.

Ei saa vett tasuta ei kodus töötav FIE ega maksuameti kontorid. Seega on ettevõtja jaoks tegemist tavalise ettevõtluskuluga, midagi erilist ei ole vee ostmise kohta üheski seaduses ega määruses kirja pandud. Seepärast on äärmiselt kummaline kuulda, et maksu- ja tolliameti süsteemis pidada keegi ikka veel rääkima, et toru kaudu tuleva joogivee ostmine ei ole erisoodustus, aga pudelivee ostmine on. Pudelivesi on küll kallim, aga meil pole ju maksuametile antud õigust ettevõtjale ette kirjutada, kui kallist asja ta ettevõtluse jaoks osta võiks või ei tohiks.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3368/rubr_artiklid_336804.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus