iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Progressiivsed säästufondid põletavad klientide raha

Progressiivsed säästufondid põletavad klientide raha

Rubriik: Äripäev

Enn Tosso kirjutab Äripäevas, et kõigi kuue progressiivse pensionifondi osaku väärtus on viimase 12 kuu jooksul langenud 5-10 protsenti, kõige halvemini on läinud ERGO Tuleviku Pensionifondi omanikel.

ERGO Varahalduse juhatuse liige Ege Metsandi tuletas meelde, et pensionifondide investeerimishorisont on mitmekümne aasta pikkune. "Pensionikogumine on kui maratonijooks, kus võitja selgub finišis, mitte 3., 6. või 12. kilomeetril.

Nii ei saa pensionifondi edukust hinnata viimase 3, 6 või 12 kuu tulemuse lõikes," ütles Metsandi. Vaadates fondide tootlust alates loomisest aastal 2002, on ERGO pensionifondide tootlus nelja parema seas, lisas ta. ERGO tuleviku pensionifondi puhasväärtus on viimasel aastal langenud koos kõigi maailma aktsiaturgudega. "Võrreldes konkurentidega on langus olnud mõnevõrra suurem, kuna oleme hoidnud aktsiatest suuremat osakaalu Kesk- ja Ida-Euroopas, mis on langenud rohkem seoses väiksema likviidsusega, kuid kus ettevõtete fundamentaalnäitajad on meie arvates tugevamad kui USA ja Lääne-Euroopa turgudel," kommenteeris Metsandi fondi käekäiku.

"Teine lühiajalise madalama tootluse põhjus oli konkurentidest suurema aktsiaosakaalu hoidmine." Viimase aasta jooksul on populaarseim pensionifond Hansa K3 kaotanud oma väärtusest 7,4%. Hansapanga K3, mida varalahkunud rokimees Gunnar Graps reklaamis kui kõige äkilisemat, on ka kõige suurema mahuga. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4070/uud_uudidx_407009.htmlLoe ka Äripäeva juhtkirja: „Fonditasude sügisene langus“: http://www.aripaev.ee/4070/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus