iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Probleemidest maksuvõla päringuga seoses

Probleemidest maksuvõla päringuga seoses

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet on tänulik klientidele ning Eesti maksumaksjate liidule maksuvõla elektroonilise päringu probleemidele tähelepanu juhtimise eest.

Maksuhaldur vabandab klientide ees, kellel on tekkinud probleeme seoses MTA elektroonilise maksuvõlglaste otsingu ekslike vastustega. Amet on võtnud pakutava avaliku teenuse vaatluse alla ning otsib võimalusi edasiste ebameeldivuste vältimiseks. Möödunud nädalavahetusel näitas maksuvõla otsing võlgade olemasolu mõnede isikute puhul, kellel reaalselt võlga ei eksisteerinud. Kõnealune probleem on tingitud tõsiasjast, et andmed pangaülekannete kohta, mis pole tehtud kasutades nn online-kontot jõuavad andmebaasi tehingule järgneval tööpäeval.

Kui maksu tasumise tähtaeg satub reedesele päevale võib juhtuda, et automaatne elektrooniline päring näitab nädalavahetusel võla olemasolu, kuigi selline reaalselt puudub. Probleeme võib olla esinenud just klientide puhul, kes tasuvad maksu tähtaja langemise päeval ega kasuta ülekandeks online-kontot. Järgmine kord, mil maksu tasumise tähtaeg satub reedesele kuupäevale on 20. veebruaril 2009.

Maksuhaldur teavitab kliente muudatustest või võimalikest edasistest ebaselgustest, mis maksuvõla päringuga seoses võivad tekkida. Amet soovitab maksud deklareerida elektrooniliselt ning kasutada kohustuste täitmiseks online-kontosid, kuna siis jõuab info ülekande kohta maksuhaldurini 15-20 minuti jooksul (http://www.emta.ee/?id=4552). Maksu- ja Tolliamet juhib tähelepanu, et 13. oktoobri Aktuaalse Kaamera kõnealust teemat puudutanud uudises tõlgendati ajakirjanikule antud infot valesti.

Maksuhaldur ei arva, et kliendid üldiselt on tekkinud olukorraga rahul - rahvusringhäälingu ajakirjanikule selgitati, et meie teenusega on rahulolu väljendanud Krediidiinfo, kes oma andmed MTA süsteemist saab. Samuti on ametil töötajad, kes probleemiga tegelevad - ajakirjanikule selgitati, et maksuvõla päringusüsteemi puhul on tegemist automaatse elektroonilise süsteemiga, mis tähendab, et eraldi töötajad kodulehe elektroonilisele maksuvõla päringutele vastamisega ametis ei ole. Loe täpsemalt: http://www.emta.ee/?id=24672&tpl=1026 Loe ka EML pressiteadet: „Maksu ja Tolliamet peab vastutama maksuvõlgade info õigsuse eest“

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus