iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Pressiteade: Töötuskindlustuse maksete vähendamine ja reservi kasutamine sihtotstarbeliselt

Pressiteade: Töötuskindlustuse maksete vähendamine ja reservi kasutamine sihtotstarbeliselt

Rubriik: EML

Eesti Maksumaksjate Liit pöördub Vabariigi Valitsuse, rahandusministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, Riigikogu rahanduskomisjoni ja Eesti Töötukassa nõukogu poole ajendatuna töötuskindlustusmaksete ülelaekumisest ning valitsusliidu kavatsusest kasutada Töötuskindlustusfondi reservi tööõnnetuse ja kutsehaiguste kindlustuse finantseerimiseks.

Oleme seisukohal, et kehtivad töötuskindlustuse määrad on põhjendamatult kõrged - on aeg neid alandada. Töötuskindlustuse vahendeid tuleb kasutada üksnes rangelt sihtotstarbeliselt, laiendades hüvitiste saajate ringi. Peame alusetuks ja lubamatuks reservi kasutamist teiste kindlustusliikide katteks. Töötuskindlustuse seaduse § 36 lg 1 kohaselt kasutatakse töötuskindlustusmaksetest laekunud vahendeid üksnes töötuskindlustuse seaduses sätestatud juhtudel ja korras.

Nii töötuskindlustushüvitise, töölepingute kollektiivse ülesütlemise ja tööandja maksejõuetuse puhul makstavate hüvitiste sihtfondide kui ka reservkapitali vahendite kasutamine on töötuskindlustuse seaduses täpselt määratletud. Sihtotstarbeline olemus ja konkreetse sihtotstarbe määratlus välistavad nimetatud vahendite kasutamise sihtotstarbest erineval muul otstarbel. Kui seaduse muutmise tulemusena peaks nähtama ette Töötuskindlustusfondi jäägi kasutamine tööõnnetuskindlustuse rahastamiseks, oleks tegemist kõigi nende maksumaksjate petmisega, kellelt see raha muul eesmärgil ja muul sihtotstarbel koguti. Eesti Maksumaksjate Liidu seisukoht on, et kui seni on kogutud rohkem kui tarvis, siis tuleb ülemäärane kogumine lõpetada.

Neid vahendeid, mis ülemäära kogutud, kasutada rangelt üksnes sel eesmärgil ja tarbeks, milleks need koguti. Töötuskindlustuse reservi ülemäärane suurus ei anna vähimatki alust selle kulutamiseks mittesihtotstarbelistel eesmärkidel. Töötuskindlustuse reserv peab ka edaspidi jääma töötuskindlustushüvitiste väljamaksmise allikaks majanduse madalseisu- või kriisiolukordades. Eesti Maksumaksjate Liit toetab Eesti Ametiühingute Keskliidu ettepanekut vähendada töötaja töötuskindlustust 0,7% võrra ning muuta töötuskindlustuse seadust nii, et töötuse esimese 100 päeva jooksul oleks töötuskindlustushüvitise määr 60% ning alates 101.

päevast 50% viimasest palgast. Eesti Maksumaksjate Liit

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus