iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Preatoni lahkus kohtust õige mehena

Preatoni lahkus kohtust õige mehena

Rubriik: Postimees

Lauri Linnamäe kirjutab Postimehes, et maksumahhinatsioonides süüdistatud vastuoluline Itaalia ärimees Ernesto Preatoni lahkus eile kohtust õige mehena, ainsana on veel uurimisorganite pihtide vahel Preatoni endine finantsnõunik Ilona Saari.

Prokuratuur süüdistas Preatonit, jurist Aivar Pihlakut ja raamatupidaja Angelika Annust offshore-firma Baltic Investments Ltd kaudu tehtud 24 miljoni kroonises maksupettuses. Lisaks lasus Preatonil süüdistus eraisikuna tulude varjamises ja 27 miljoni maksukrooni tasumata jätmises. Eile hommikul teatas riigiprokurör Laura Vaik, et loobub süüdistusest Preatoni kui eraisiku vastu, kuna kohtumenetluses pole suudetud üle kuulata mitmeid väljaspool Eestit elavaid olulisi tunnistajaid ning menetlust pole võimalik mõistliku aja jooksul lõpule viia. Samal põhjusel loobus prokurör osa süüdistustest Baltic Investmentsi tehingute asjus.

Tunnistajate ütlusteta osutus võimatuks seaduserikkumiste tõestamine ASi Vinkrist aktsiatega seotud tehingus, mistõttu vähendati 24-miljonilist tasumata maksusummat 21 miljoni kroonini. Et oportuniteedipõhimõte, mille alusel menetlus lõpetati, eeldab tekitatud kahju hüvitamist, jäigi see 21 miljoni krooni suurune summa koos riigi tuludesse mõistetud nelja miljoni krooniga hinnaks, mille eest Preatoni, Pihlak ja Annus eile pärastlõunal Harju maakohtust n-ö puhaste paberitega väljusid. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/241007/esileht/majandus/291236.php Loe ka Eesti Päevalehest: Aivar Pau. „Preatoni peab maksma riigile üle 20 miljoni krooni“: http://www.epl.ee/artikkel/405098 Loe ka Äripäevast: Anne Oja.

„Preatoni kohtutee lõppes eile“: http://www.aripaev.ee/3748/uud_uudidx_374810.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus