iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Poolkõva suhtumine pakendiseadusesse

Poolkõva suhtumine pakendiseadusesse

Rubriik: Äripäev

Andres Siplane, MTÜ Eesti Pakendiringlus teenindusjuht, kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et ühel päeval kõnelesin ühe omavalitsuse keskkonnaspetsialistiga, kes ütles, et ta pigem ei tahaks pakendijäätmete teemaga tegeleda. Mõistetav ja inimlik. Natuke hiljem taipasin, et nendest klotsidest, kes "pigem ei tahaks pakendijäätmete teemaga tegeleda", saaks terve seina laduda.

Pakendiaktsiis on maks nagu iga teinegi. Kui ühel päeval Liviko lõpetaks alkoholiaktsiisi maksmise, siis läheksid ilmselt päris mitmel maksuametnikul silmad punni ja vererõhk tõuseks.

Et aga juba kolm aastat pole mitusada pakendiettevõtjat oma pakendeid kogunud ega ka pakendiaktsiisi maksnud - see on väiksema tähtsusastmega seik. Pulss jääb seda tõika nentides samaks. Riigihangete seaduse kohaselt ei tohiks riigihankele üldse kvalifitseeruda ettevõte, kellel on maksud maksmata. Kui riigihangete seas ringi vaadata, siis paistab, et pakendiaktsiisi maksmata jätmine ei sega mingilgi viisil riigihankeid võitmast.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4061/arv_repliik_406101.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus