iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Politseijuht Raivo Aeg kehtestas ühtse «hinnakirja» liiklusrikkujatele

Politseijuht Raivo Aeg kehtestas ühtse «hinnakirja» liiklusrikkujatele

Rubriik: Postimees

Küllike Rooväli ja Vahur Koorits kirjutavad Postimehes, et politseijuht Raivo Aeg kehtestas kaks nädalat tagasi riigi rahakoti täitmiseks kõigile politseiasutustele ühtse «hinnakirja», mille järgi tuleb hakata liiklusrikkujaid sõltumata teo asjaoludest trahvima kindlate alammäärade järgi.

Kõigest kaks nädalat tagasi, 20. mail, saatis politsei peadirektor Aeg politseiasutustesse laiali kirja, mis pani nii mõnegi hingega tööd tegeva politseiametniku õnnetult kukalt kratsima. Paljudele politseinikele tundus kiri umbusaldusavaldusena, sest peadirektor Aeg ahendas sellega nende seaduslikku õigust objektiivselt karistuse suuruse üle otsustada ja tegi neist suures osas piletikontrollide sarnased mehaanilised tšekkide väljakirjutajad. Kui liiklusseadus ei sätesta ühegi väärteo eest karistuse alammäära – mis tähendab, et karistaja võib piirduda ka hoiatuse või väiksema karistusega, – siis Aeg sätestab oma kirjaga konkreetse rahasumma, «mida tuleb karistuste määramisel arvestada.

Õigusasjatundjad on politseijuhi sellise käitumise suhtes eri arvamustel – nii peavad vandeadvokaat Jüri Leppik ja endine siseminister ja politseijuht Ain Seppik sellist kirja seadusvastaseks, kriminaalõiguse professor Jaan Sootak aga põhjendatuks. Heaks ei kiida tabelite ettekirjutamist aga keegi. Kuna politseijuht puudutab oma kirjas põhjalikult ka trahvide laekumise probleemi, on üsna tõenäoline, et kirja saatmise üheks põhiliseks ajendiks on sel aastal rahapõuas kokku kuivanud riigikassa. Aeg kirjutas, et 2007.

aastal kogu politsei poolt kõigi väärtegude eest kokku määratud 380,9 miljonist trahvikroonist on laekunud vaid 298,4 miljonit. Riigikogu õiguskomisjoni juht Ken-Marti Vaher väitis, et trahvimäärade kergitamine viitab siseminister Jüri Pihli aprilli lõpus antud lubadusele hankida siseministeeriumi eelarvesse lisaraha. «Saan aru, et see on ühemõtteliselt seotud siseministri lubadusega koguda 200 miljoni krooni jagu enam trahve seoses negatiivse lisaeelarvega,» märkis Vaher. «See tekitas üllatust juba siis, kui selline lubadus välja käidi.» Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/060608/esileht/siseuudised/335352.php Loe ka MaksuMaksjast: Lasse Lehis: „Ära sõida kaine peaga!“Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus