iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Politsei abistamiseks kogutud annetusi ähvardab mitmekordne maksustamine

Politsei abistamiseks kogutud annetusi ähvardab mitmekordne maksustamine

Rubriik: EML

Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooni (IPA) Eesti osakond avas pangakonto, kuhu kogutakse annetusi aprilli lõpus Tallinnas aset leidnud korrarikkumiste tõkestamises osalenud politseinike taastumise toetuseks.

Juriidilisest isikust annetajaid on tabanud ebameeldiv üllatus, sest nad peavad maksma tehtud annetustelt tulumaksu. Põhjus on selles, et annetusi koguv organisatsioon (mittetulundusühing Rahvusvahelise Politseiassotsiatsiooni Eesti Osakond, registrikood 80007074) ei kuulu tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja. Eesti Maksumaksjate Liit (EML) on seisukohal, et riigistruktuurid peaksid abikampaaniate korraldamisel tegutsema koordineeritult. Enne, kui kutsuda üldust üles annetusi tegema, tuleb läbi mõelda ka maksustamise küsimused.

Maksuprobleemi oleks saanud ära hoida, kui annetusi oleks asunud koguma asutus või ühing, kes vastab tulumaksuseaduses esitatud tingimustele. Näiteks võib tulumaksuseaduse § 49 lg 2 kohaselt juriidiline isik teha piirmäärade ulatuses maksuvabalt annetusi riigi korrakaitseasutustele. EML teeb ka ettepaneku vaadata üle tulumaksuseaduse sätted, mis reguleerivad annetuste maksusoodustusi. Näiteks tuleb tagada maksusoodustuste ühetaoline kohaldamine ka sellistele annetustele, mida Eesti isikud teevad välismaistele asutustele ja organisatsioonidele.

Tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja koostamist tuleks muuta paindlikumaks ning tuleks ette näha võimalus anda maksusoodustus ka ühekordsetele projektidele. Samuti vajab ülevaatamist annetuse mõiste, sest praeguse seaduse kohaselt ei ole välistatud isegi kolmekordne maksustamine. Näiteks kui annetuse koguja IPA-Eesti maksab kogutud raha edasi politseiasutustele, kes omakorda maksavad lisatasu politseiametnikele, võib juhtuda, et tulumaksu peavad maksma nii annetuse tegija, annetuse koguja kui toetust saanud politseiametnik. Sellisel juhul kaotab annetamine igasuguse mõtte.

Ühtlasi väljendab EML seisukohta, et Eesti riik peab nõutaval tasemel finantseerima politseid ja muid jõustruktuure, et oleks tagatud pidev valmisolek ekstreemseteks olukordadeks. Üldsuse abi politseile, olgu rahaliste toetuste näol või abipolitseiniku rollis, on igati tänuväärne, kuid riik ei saa sellele lootma jääda. Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist.

Liit ühendab üle 2500 liikme. Täiendav informatsioon:Lasse Lehis, juhatuse esimeesEesti Maksumaksjate LiitAhtri 6a, Tallinn 10151Telefon: 626 4190E-post: info@maksumaksjad.eeKodulehekülg: www.maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus