iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Poliittahe lennutab riigilõivud lakke

Poliittahe lennutab riigilõivud lakke

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutas Postimehes, et Riigikogus tabas eile opositsiooni pahameeletorm valitsuse maksukava, mis muudab ka kallimaks lõivud, mida inimesed maksavad liiklusregistri toimingute eest.

Riigilõivuseaduse parandused lisavad 1. jaanuarist keskmiselt kolmandiku otsa niigi prisketele summadele, mida tuleb tasuda auto või muu sõiduki registreerimisel. Maks auto esmase arvele võtmise eest tõuseb eelnõu järgi ligi kaks korda ehk tänaselt 1000 kroonilt 1900 kroonile. Rahvaliitlase Tarmo Männi hinnangul pole nii kõrged lõivud põhjendatud: «Need arvud on nagu kirvega löödud.

Tuhat oli, 2000 tuleb juurde. 500 oli, 800 krooni tuleb juurde.» Nii Mänd kui keskerakondlane Inara Luigas ründasid eile teravalt ka käibemaksueristuste kaotamist, mis toovat kaasa sotsiaalseid tagasilööke. Vastasleeriga oponeerinud reformierakondlase Jürgen Ligi sõnul lähevad aga need vähesed maksukoormuse tõusud sotsiaal­sete probleemide vähendamiseks. «Need kroonid ei lähe hundi kurku, kõik lähevad riigi kätte, kes siis lahendab nendega ka sotsiaalseid probleeme,» rääkis Ligi.

Käibemaks on tema väitel neutraalne maks, mis ei tohiks kedagi diskrimineerida. «Nii nagu võetakse väikelaste kaupadelt ja leivalt ja piimalt ühtemoodi maksu, nii tuleks võtta ka etendustelt ja isegi matusetarvetelt,» kaitses Ligi poliitilise kompromissina sündinud eelnõu. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=41187 Loe ka Postimehe juhtkirja: „Hullus ARKis“: http://www.postimees.ee/?id=41201

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus