iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Plaanitav tollimaks viiks Hiina jalatsite hinna üles

Plaanitav tollimaks viiks Hiina jalatsite hinna üles

Rubriik: Postimees

Kaire Uusen kirjutab Postimehes, et seni soodsamate Aasia nahkjalatsite hinnad võivad tõusta, kui Euroopa Komisjonis läheb läbi kava kaitsta ühenduse tootjaid, koormates Hiinast ja Vietnamist pärit jalavarjud kõrge tollimaksuga.

Euroopa Liidu riigid peaks tuleval nädalal otsustama, kas Hiina ja Vietnami odavatele nahkjalatsitele tuleks kehtestada kõrged tollimaksud või mitte. Sellal kui Itaalia, Hispaania ja Portugali tootjad võitlevad Hiinale 16,5-protsendilise ja Vietnamile 10-protsendilise kaitsetolli kehtestamise eest, on enamik Põhja-Euroopa riike selle vastu. Majandusministeeriumi teatel ei toeta Eesti ettepanekut kehtestada Hiina ja Vietnami jalatsitele tollimaks. Ministeeriumi avalike suhete nõunik Allan Kasesalu ütles, et see ei oleks tarbijate, importijate ega kaupmeeste, vaid tootjate huvides.

Tema sõnul ei rakenduks tollimaks siiski kõigile Hiina ja Vietnami nahast pealsetega jalatsitele, vaid kümnendikule. Kasesalu rõhutas, et kui võtta eksporthinnaks 8,5 eurot ehk 133 krooni ja kui sellele rakenduks halvimal juhul 16,5-protsendiline tollimaks, siis lisanduks hinnale vaid 1,4 eurot ehk 22 krooni. «Juhul kui importijad ja kaupmehed jätavad tollimaksu täielikult tarbijate kanda, mõjutab see kõige rohkem lastega peresid, kuivõrd meetmega on hõlmatud ka lastejalatsid,» rõhutas Kasesalu, kelle sõnul pole veel kindel, et otsus tehakse, sest ELi riikide seas jätkub piisavalt vastaseid. «Lisaks on Hiina ja Vietnami jalatsitele juba pea kuus kuud kehtinud ajutised tollimaksumäärad ning tooted ei ole veel poodidest kusagile kadunud,» nentis Kasesalu.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/290906/esileht/majandus/220521.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus