iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pindis keskmisest poole pisem palk

Pindis keskmisest poole pisem palk

Rubriik: Äripäev

Ralf-Martin Soe kirjutab Äripäevas, et Pindi Kinnisvaras maksti kinnisvarabuumi tippajal juhatusele kuni 22 000kroonist brutopalka ja töötajate brutotasu oli sektori keskmisest poole väiksem, jäädes 5000-6000 kanti. Tõsi, suur osa rahast liikus otse töötajate firmadesse.

Pindi Kinnisvara kodulehel ilmneb, et Pindi personal kubiseb äritegelastest. Paljudel töötajatel on minimaalse omakapitaliga ühemehefirma, mis pakub kinnisvarateenust. Näiteks Pindi Tallinna kontori elamispindade hindamisosakonna juhataja Margus Pilv pakkus lisaks palgalisele tööle 2006.

aastal Pindi Kinnisvarale kinnisvarateenust 285 000 krooni eest. "Kui ma ostan tööauto oma raha eest, siis ma ostan selle investeeringuks, mitte iluasjaks. Miks ma peaksin maksma selle pealt sotsiaal- ja tulumaksu? Samuti saan kodu kontorina kasutada.

Mingit pettust seal ei ole, sest kõik tulu, mis ma võtan dividendidena välja, kuulub maksustamisele," ütles Pilv. Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhi Egon Veermäe hinnangul on õige, kui aktiivsel teel saadud teenistus makstakse välja palgana, mitte dividendidena. Samuti ei tohi töösuhet varjata. "Kui tegemist on reaalse töösuhtega, siis tuleb tööjõumaksud ära maksta," kommenteeris Veermäe juhtumipõhiselt ehk ettevõtte nime teadmata.

Ta lisas, et praegu on veel vara öelda, kas tegemist on töösuhte varjamisega, mis kuulub maksustamisele. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3972/uud_uudidx_397210.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus