iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pikaajalised projektid tasub Eestis ette võtta

Pikaajalised projektid tasub Eestis ette võtta

Rubriik: Äripäev

Harry Tuul kirjutab Äripäevas, et kui ettevõtja tahab oma kasumi kohe dividendina välja võtta, on seda soodsam teha Lätis või Leedus, pikemaajalisi projekte, kus kogu kasum reinvesteeritakse, on kasulikum ette võtta Eestis, selgus Äripäeva maksu-uuringust.

Millises Balti riigis on ettevõtlusele soodsaimad maksud? Sellele küsimusele üheselt vastata ei saa. Ettevõttesse on võimalik laias laastus investeerida kas ettevõttes osalust ostes või laenuna võõrkapitali kaasates. Viimasel juhul on Eesti vaieldamatu liider.

"Võrreldes Läti ja Leeduga on Eesti paradiis," muheles advokaadibüroo Sorainen partner Janis Taukacs. "Võlainvesteerimisel on Eesti parim riik, sest siin intressi ei maksustata, ei ole seatud alakapitalisatsiooni reegleid." Lätis ja Leedus on kehtestatud nn alakapitalisatsiooni reeglid: kogu investeering ei saa olla laenatud. Ernst & Young Balticu konsultant Margus Jõemaa rääkis, et Leedus kuulub kontrollitud laenult makstud intress maksustamisele, kui laen ületab omakapitali üle nelja korra. Kontrollitud laenu annab reeglina suuromanik.

"Eestis jälgitakse vaid seda, et laenult makstaks intressi turutingimustel, et intress ei oleks liiga kõrge," ütles Deloitte Advisory vanemkonsultant Ivo Vanasaun. "Kui välisinvestor soovib suuresti laenukapitali arvel soetada tegutsevad ettevõtted Eestis, Lätis ja Leedus, on mõistlik asutada Eestis emaettevõte, kes võtab pangast laenu," selgitas Vanasaun. Kuid Eesti eelis ei kesta kaua. Leedu ja Läti loobuvad ELi nõudel intressimaksetelt tulumaksu kinni pidamast vastavalt nelja ja kuue aasta pärast.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3747/uud_uudidx_374701.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus