iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Piitsa – aga miks mitte präänikut?

Piitsa – aga miks mitte präänikut?

Rubriik: Postimees

Jaak Heinola, KIA Auto juhatuse esimees, kirjutab Postimehes, et puhkusereisil ühes vasakpoolse liiklusega Vahemere maal esmakordselt rendiautoga liigeldes lülitasin pea igal ristmikul suunda näidates sisse klaasipuhastid.

Põhjus oli lihtne – parempoolse rooliga autol on vahetuses ka suunatulede- ja klaasipuhastite kangid. Kuigi ma seda väga hästi teadsin, siis alateadvus pani esimesel päeval tegutsema natuke… ebaadekvaatselt. Tundub, et samasugune ebaselguse-sündroom edasiste majandusarengute suhtes ahistab ka meie riigitüüri juures olijaid. Muudatuste ettepanekuid tuleb nagu küllusesarvest, kuid need on sügavamalt läbi mõtlemata.

Pean siinjuures silmas meie lugupeetud rahandusministri ettepanekut maksustada «luksusmaksuga» sõiduautod alates teatud mootori võimsusest. See on ehe näide, kuidas lihtsalt mingisugust maksu lisades püütakse lappida eelarveauke. Kusjuures saadav tulu oleks marginaalne. Kindlasti on ettepanekul ka pooldajaid, sest tüüpiliste eestlastena oleme tihti rõõmsad, kui naabril kehvasti läheb.

Tegelikult on seda mõtet ja lisaks veel paljusid muidki rakendatud meie naaberriigis Rootsis ja sealne ühiskond tundub meile vägagi inimsõbralik. Selle eesmärgi pole püüdleme ju meiegi. Seega siis käärime käised üles, mõtleme veel makse lisaks, jagame raha ringi ja õnn ongi meie õuel? Kogu asja juures on ainult üks aga.

Sest tegelikult on see Rootsi riik oma sotsiaal- ja maksupoliitika tõttu pankrotieelses seisus, mida keegi ei julge tunnistada. Elatakse juba mitte laste, vaid lastelaste arvel. Kas tahame korrata sama viga ja hakata käima teed, kus paar põlvkonda maitsevad head elu, mille lapsed pärast kinni maksavad? Tegelikult on meil läinud väga hästi ja seda just tänu senisele maksupoliitikale, mis on toonud juurde investeeringuid ja töökohti.

Seepärast ei tohiks esimeste raskuste ilmnedes visata piltlikult öeldes präänikut põõsasse ja haarata piitsa järele. Selle asemel et sundida, võiks hoopis meelitada. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/190508/esileht/arvamus/331428.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus