iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Piirijärjekorrad tekitavad probleeme ka Soomes

Piirijärjekorrad tekitavad probleeme ka Soomes

Rubriik: MTA

29. ja 30. oktoobril toimus iga-aastane Eesti Maksu- ja Tolliameti ning Soome Tolliameti kohtumine, mille seekordseks peateemaks oli üha halvenev olukord maantee piiripunktides Euroopa Liidu välispiiril Venemaaga.

Soomes aset leidnud kohtumisel nentisid Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav ja Soome Tolliameti peadirektor Tapani Erling, et piirijärjekordade probleem Venemaa piiril järjest süveneb ning on karta, et tulevikus halveneb asi veelgi. Aav külastas ka Vaalimaa piiripunkti, kus olukorra tõsidust näitas üle 10 kilomeetri pikkune raskeveokite järjekord.

Maksu- ja Tolliamet peab piiriületusprobleemide põhjuseks Vene tolli vähest efektiivsust. Pikki järjekordi idapiiril põhjustavad nii Venemaa kasvav nõudlus importkaupade järele kui ka suutmatus rakendada piiriületuse kiirendamiseks piisavalt meetmeid. Eesotsas teedeametiga teevad Soome ametkonnad aktiivset koostööd, et lahendada piirijärjekordade põhjustatud siseriiklikke probleeme. Aava sõnul on Eestil Soomelt õppida, kuidas otsida keerulistele olukordadele lahendusi eri ametkondade ühisel jõul.

Balti riigid on taotlenud küsimuse tõstatamist Euroopa Liidu ja Venemaa tippkohtumistel. Soome puudutas piirijärjekordade teemat ka presidentide Tarja Haloneni ja Vladimir Putini kohtumisel 30. septembril Moskvas. Soome ja Venemaa vaheline raskeveokite liiklus on tänavu kasvanud 13%.

Aasta lõpuks prognoositakse liiklustiheduse täiendavat kasvu. Soome nõuab, et Venemaa valmistuks olukorra halvenemiseks, lisades piiri- ja tolliametnikke aastalõpu ummikute ohjeldamiseks, lihtsustaks piiriületusprotseduuri ja suunaks täiendava kontrolli piirist kaugemale. Soome valmistub omalt poolt juhtima liiklust väiksemate ummikutega piiriületuspunktidesse. Loe MTA pressiteadet: http://www.emta.ee/?id=22298&tpl=1026Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus