iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Pettus ja enesepettus ettevõtte tulumaksuga

Pettus ja enesepettus ettevõtte tulumaksuga

Rubriik: Äripäev

10.07.2006 Äripäeva arvamusrubriigis kirjutab Riigikogu liige Janno Reiljan Eesti juriidiliste isikute tulumaksusüsteemi ja selle muutmise teemal.

Äripäev kirjutas 22. juunil, et Sõerdi maksuplaan peletab investorid. See oleks tõesti ehmatav uudis, kui see tõeks osutuks. Õnneks on tegemist pooltõega, mis peab varjama teatud grupi huvi jätkata Euroopa Liidus tegutsemist džungliseaduste alusel.

ehe artikkel jätab täpsustamata, millised investorid siis ikkagi minema peletatakse. Nimelt on investoreid väga erinevaid. Ühiskonda, loodust ja asukohamaad ainult lüpsilehmana käsitlevaid investoreid ei igatse taga ükski arenenud riik. Miks peaks Eesti selliseid soosima?

See viiks ju riigi langusele ja rahva hääbumisele. Vastutustundlikud investorid vajavad aga euroopalikku maksusüsteemi, sest muidu hakatakse neid teistes ELi riikides metslastena käsitlema ja majanduslikult karistama. Kui Siim Kallas Eesti praeguse tulumaksusüsteemi sisse viis, lubas ta korraga kaht vastandlikku asja: ettevõtetele tulumaksuvabastust, riigieelarvele suuremaid tulusid dividendide maksustamiselt. Näiliselt oli kõik korras - investeeritakse ju selleks, et tulu saada ja ükskord peaks see niikuinii dividendidena investorile laekuma.

Tegelikkus on midagi muud. Tulu maksustamise vormilise edasilükkamise muutsid Eesti rehepapid tõepoolest varjatud tulumaksuvabastuseks. Maksustamata tulu hakkas tegelike, aga ka näiliste investeeringutena välismaale voolama. Nii jõudis maksudena riigieelarvesse ainult 4-5% tulust (enamasti riigiosalusega ettevõtetelt), samal ajal oli ametlik tulumaksumäär (26/74)*100%.

Loomulikult ei kavatsenud EL sellist konkurentsimoonutust aktsepteerida ja nõudis, et Eesti peab maksusüsteemi aastaks 2009 ELi direktiividega vastavusse viima. Läbirääkimistel võinuks vastu vaielda, aga peaministrina ütles Kallas oma lapsukesest lahti. Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3277/arv_kolumn_uus_327701.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus