iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Perearst hiilib maksust kõrvale

Perearst hiilib maksust kõrvale

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et Tööandjate keskliit kahtlustab perearste dividendide maksmises palga pähe sooviga nii sotsiaalmaksu arvel kokku hoida. Perearstid peavad süüdistusi liialduseks.

Tööandjate keskliidu juht Tarmo Kriis ütles läinud nädalal, et ehkki pankrottide ja maksuvabade firmade küsimus on taandumas, võimaldavad seadused füüsilisest isikutest ettevõtjatele ja perearstidele endiselt maksuerandeid. "FIEd on hästi hallis alas, kuid poliitikud ei soovi nendega tegeleda," rääkis Kriis. "Praktiliselt 50% perearste ei maksa makse rohkem kui ainult kasumilt.

Samas on nad väga sõnakad olnud oma õiguste kehtestamisel," lisas ta. Kriisi sõnul tajub osa ettevõtjaid palga asendamist dividendidega kui kõlvatut konkurentsi. Kui needsamad ettevõtjad seaduste kohendamiseks ametnike jutule lähevad, kohtavad nad aga vastuseisu. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3613/uud_uudidx_361302.html Loe ka Äripäeva juhtkirja: „Diagnoos: arstidel maksupuudulikkus“: http://www.aripaev.ee/3613/arv_juhtkiri.html Loe, mida tegelikult tähendab olla FIE: Lasse Lehis.

„Ich bin ein Unternehmer“ – MaksuMaksja, 2006, nr 12, lk 22-30. Veebis: http://www.maksumaksjad.ee/modules/smartsection/item.php?itemid=321

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus