iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Pensionirahast võtavad endale suurima ampsu LHV fondid

Pensionirahast võtavad endale suurima ampsu LHV fondid

Rubriik: Postimees

Lauri Linnamäe ja Kaire Uusen kirjutavad Postimehes, et kuigi rahandusministeeriumis on väljatöötamisel eelnõu, mis võib kärpida Eesti pensionifondide Euroopa mõistes kõrgeid teenustasusid, osutuvad praegustel tingimustel pensionikogujale kulukaimaks LHV pensionifondid.

Finantsinspektsiooni andmetel on Eesti fondide valitsemistasud koos Ungari, Poola ja Kreekaga Euroopa kõrgemate hulgas. Kui keskmised fondide tasud on Euroopa aktsiafondide puhul üks protsent ja võlakirjafondide puhul 0,6 protsenti, siis Eestis on samad määrad vastavalt kahe kolmandiku ja ühe kolmandiku võrra kõrgemad. Et täna on 1971.–1973. aastal sündinud kodanikel veel viimane võimalus liituda kohustusliku teise pensionisambaga, selgitas Postimees finantsinspektsiooni pensionikalkulaatori abil, millist fondi tuleks seda viimast võimalust kasutaval 35-aastasel mehel eelistada.

Ühtlasi on täna ka viimane päev avalduste esitamiseks pensionifondi vahetuseks järgmisel aastal. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/311007/esileht/majandus/292597.phpLoe ka SL Õhtulehest: Allar Viivik: „Evelyn Sepp: ärge lootke, et riik meile tulevikus elamisväärset pensioni pakub“: http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=252369

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus