iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pensionifondide valitsemise tasusid ootab kärpimine

Pensionifondide valitsemise tasusid ootab kärpimine

Rubriik: Äripäev

Agnes Ojala kirjutab Äripäevas, et teisel kooskõlastusringil tiirlev kogumispensionide seaduse eelnõu üritab alandada suhteliselt kõrgeid pensionifondide valitsemistasusid.

See, et kohustusliku kogumispensioni loomisest alates viie aasta jooksul pole tasude määrad langenud, viitab, et tasude osas konkurents turul ei toimi, seisab seaduseelnõu seletuskirjas. Oluliselt kasvanud kohustusliku kogumispensioniga liitujate arv ja pensionifondide maht on pankade teenitavaid kasumeid järjest kasvatanud. Rahandusministeeriumi tehtud uuringu tulemustest selgub, et siinsed kogumispensioni fondid investeerivad peamiselt madalamate kuludega varadesse. Finantsinspektsiooni andmetel võetakse kohustuslike pensionifondide puhul aktsiariski suures osas teistesse aktsiafondidesse investeerimisega, mis viitab passiivsele juhtimisele.

Eriti puudutab see konservatiivseid fonde. Kokkuvõttes leiab rahandusministeerium, et fondide valitsemistasusid tuleks muuta. Nii kavatsetakse alates 2011. aastast keelata väljalasketasude kogumine.

Alates 2009. aastast alandatakse valitsemistasu piirmäär nn konservatiivsete pensionifondide puhul 1,5 protsendilt 1,2 protsendile, ülejäänud pensionifondide valitsemistasu piirmäär jääb samaks, kuid valitsemistasu puhul on kavas rakendada mahtudest sõltuvaid vähenevaid piirmäärasid. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3959/uud_uudidx_395913.html Loe ka: Kilvar Kessler „Fondid olgu hoolsamad“: http://www.aripaev.ee/3959/arv_kolumn_395901.html Tutvu seaduseelnõuga siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus