iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pensionifondi sisenemine, vahetus ja väljumine olgu tasuta

Pensionifondi sisenemine, vahetus ja väljumine olgu tasuta

Rubriik: Äripäev

Aivar Hundimägi kirjutab Äripäeva arvamusküljel pensionifondidest.

Mäletate telereklaami, kus ilusal liivarannal ookeani ääres võttis päikest hallipäine Andrus Veerpalu ja üks Eesti pank kutsus kõiki inimesi paigutama oma säästud selle panga pensionifondi, et nautida vanaduspõlves sarnaselt Veerpaluga mõnusat olesklemist soojal maal? Pärast möödunud reedel ilmunud Äripäeva uurimuslugu pensionifondide investeeringutest võiks aga toota hoopis teistsuguse reklaami. On sombune hommik. Tallinnas asuval lõpetamata ehitusobjektil valitseb tühjus ja vaikus, taeva poole sirutavad end suured betoonsambad, mille otstest turritavad välja roostes armatuurlatid.

Ühe samba taga asuvalt rebenenud vatimadratsilt tõuseb elu hammasrataste vahele jäänud kodutu, valmistudes hommikuseks prügikastide revideerimisretkeks. Hoone ette on ta pannud tänutahvli pensionifondidele, sest väike osa fondide rahast paigutati sellesse kinnisvaraarendusse. Õnneks jäi projekt toppama ja nüüd on kodutul koht, kuhu vihma eest varjuda. Klipi lõpp.

Majanduskasvu aeglustumine on löönud mõrad pensionifondide säravasse fassaadi ja toonud välja pensionisüsteemi kitsaskohad. Fondide kaitseks tuleb öelda, et loomulikult ei ole investeerides võimalik vältida vigu. On paratamatu, et mõni investeering ebaõnnestub. Ma aga väidan, et praegu kehtivad reeglid soosivad vigade tegemist.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3967/arv_kolumn_uus_396701.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus