iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Pensionid – valitsuse X-fail

Pensionid – valitsuse X-fail

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et neljapäeval, kui Äripäev kirjutas esikaanel pensionikassat ähvardavast hiigeldefitsiidist, pühendas peaminister Andrus Ansip valitsuse pressikonverentsi tulnukateemale (tõsi, valitsusjuhi sõnaosavust ei saanud laita).

Rahandusminister Ivari Padar kinnitas Äripäevas, et kuni suudame hoida tasakaalus valitsussektori eelarvet, puudub vajadus pensioni või muude reservide kasutuselevõtuks. Oma nägemuse pakkus Ansip reedeses Postimehes: paindlikum tööturg ja pensioniiga 67 eluaastale, ent alles aastast 2035. Valitsusliidu suhtumine pensionikassa krooniliseks muutuvasse rahapuudusesse meenutab kangesti tänavuse riigieelarve tegu - valitsus eesotsas peaminister Andrus Ansipi ja rahandusminister Ivari Padariga ei tahtnud analüütikute ja Äripäeva hoiatustele vaatamata loobuda roosadest prillidest, mis näitasid majanduse seisust klantspilte. Veel kevadel pisendas valitsus jahtuvast majandusest tulenevaid ohte.

Kuni tegelik elu sundis prognoosides ja eelarves karme korrektiive tegema. Pensioniprobleem on aga märksa tõsisem kui riigi ühe aasta eelarve, süveneb iga aastaga ning praegu tegemata jäänud otsused maksavad valusalt kätte. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4096/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus