iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Pealinna plaan tõsta järsult maamaksu lööks valusalt majaomanikke

Pealinna plaan tõsta järsult maamaksu lööks valusalt majaomanikke

Rubriik: Postimees

Urmas Seaver kirjutab Postimehes, et Keskerakond kaalub võimalust tõsta uuest aastast maamaksu Tallinnas 2,5 korda, mis tähendab, et näiteks 900 ruutmeetri suuruse Merivälja elamukrundi omanik peab tänavuse ligi 2300 krooni asemel tuleval aastal välja käima 5800 krooni.

Linnavalitsuse eilsel kabinetiistungil arutamisel olnud maamaksu tõstmise kava räsib eelkõige just eramute omanikke, keda on palju Nõmmel, Pirital ja Mustjõe elamupiirkonnas. Kui Nõmme 1000–1500 ruutmeetri suuruste kruntide eest tuleb praegu maaomanikel tasuda 1800–2400 krooni aastas, siis pärast plaanitud maksutõusu juba 4500–6000 krooni. Sama kallis on maa hind praegu ka Mustjõel. Veelgi kallim on see aga Merivälja ja Pirita mereäärsetel aladel, kus 1500-ruutmeetrise elamumaa maks võib kerkida 10 000 krooni ligi.

Tallinna linnajuhid ei soostunud Postimehele põhjendama, miks plaanitakse maamaksu niivõrd järsult tõsta. Maaküsimustega tegelev abilinnapea Eha Võrk teatas eile, et eelnõu kohta oleks praegu ennatlik kommentaare anda, sest selles olevad arvud on linnavalitsuses alles arutlusel. Maamaksumäära 0,6 protsendilt 1,5 protsendile kergitav eelnõu rippus linnavalitsuse veebipõhises istungite süsteemis üleval nii reedel kui ka eile ennelõunal, kuid võeti sealt eile pärastlõunal maha, kohe, kui Postimees oli selle kohta küsimusi esitanud. «Abilinnapea (Eha Võrgu – toim) sõnul on ta valmis neil teemadel teiega kohe rääkima, kui linnavalitsuses on konkreetsed seisukohad välja kujunenud, seega pärast kolmapäevast linnavalitsuse istungit,» märkis Postimehele eile Võrgu nõunik Asser Jaanimets.

«Ühtlasi olete oodatud linnavalitsuse pressikonverentsile kolmapäeval kell 12.» Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/271107/esileht/siseuudised/tallinn/298015.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus