iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Peaaegu tulutu tulumaksumuudatus

Peaaegu tulutu tulumaksumuudatus

Rubriik: Maaleht

Maalehe lisas Metsaleht kirjutab Maaleht, et Riigikogus kehtestatud tulumaksuseaduse muudatust kritiseerivad nii metsaomanikud, metsatöösturid kui ka looduskaitsjad.

14. mail võttis Riigikogu vastu tulumaksuseaduse muudatuse, mille järgi FIEdest metsaomanikud võivad müüa oma metsast saadud metsamaterjali 45 000 krooni ulatuses tulumaksuvabalt. Kuna FIEdest metsaomanikke on Eesti umbes 60 000 metsaomanikust vaid umbes 3000, pidasid metsaomanikud esialgu just FIEde eelistamist valitsuse koalitsioonilepingus (mis tulumaksuvabastust lubas) näpuveaks, kuid elu näitas, et see oli teadlik rõhutus. Probleemiks ei olnud ju FIEde maksustamine, kes ettevõtjaina saavad oma ettevõtluskulusid tuludest maha arvata, vaid just mitte-FIEde ehk füüsilisest isikust metsaomanike maksukoormus.

2004. aastast saavad füüsilisest isikust metsaomanikud kasvava metsa raieõiguse müügi tuludest maha arvata küll dokumentaalselt tõestatud metsauuenduskulusid, aga sellest pole omanikel tavaliselt kasu, kuna need kulud tekivad pärast raiet. Kui füüsilisest isikust metsaomanik müüb tänavu raieõigust ja istutab uue metsa järgmisel kevadel, ent raiet enam ei planeeri, ei saa ta mahaarvamist kasutada. Sisuliselt on maksustatud kogu ta käive.

Loe täpsemalt: http://www.maaleht.ee/?page=Metsaleht&grupp=metsaleht&artikkel=628 Loe ka: Andres Onemar. "Kümme aastat Eesti metsapoliitikat": http://www.maaleht.ee/?page=Metsaleht&grupp=metsaleht&artikkel=616 Tutvu tulumaksuseaduse muudatustega siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus