iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Parts tahab madalamat elektriaktsiisi

Parts tahab madalamat elektriaktsiisi

Rubriik: Postimees

Andrus Karnau kirjutab Postimehes , et majandusminister Juhan Parts tahab suurtele elektritarbijatele madalamat aktsiisi, lisaks nõuab ta suuremat koostööd Eesti Energia (EE) juhatuse ja nõukogu vahel.

Juhan Parts, kas kavatsete nõuda, et EE hinnataotlust vähendaks? Elektri hinna tõus on ebameeldiv, ent mingis ulatuses paratamatu. Näiteks põlevkivi hinda muudeti viimati 1998. aastal ning on selge, et nüüd enam samade kuludega välja ei tule.

Analüüsimata ei ole aga võimalik selles küsimuses seisukohta võtta. Kui keegi ka väidaks, et põhjendatud hinnatõus on näiteks 3,7 või 9 protsenti, ei põhine see arvamus millelgi muul kui kõhutundel ja sellest pole mingit abi. Kui tõsine mõju on elektri hinna tõusul Eesti majandusele? Ükski tootmissisendite hinnatõus ei tule konkurentsivõimele kasuks, ent küsimus on, kas sellele on alternatiive. Majanduse tervikpilti vaadates on elektrihinna tõusust veelgi murettekitavam palgakulude kiire kasv.

Elekter on üks tootmissisendeid ning selle kallinemine mõjutab tuntavalt eelkõige neid ettevõtteid, mille tootmine on väga energiamahukas. Olen seisukohal, et näiteks elektriaktsiisi osas tuleks seaduseelnõu korrigeerida nii, et nendele ettevõtetele, kelle kuludest elektrihind moodustab suure osa, oleks aktsiis väiksem. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/130907/esileht/majandus/282681.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus