iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Parts: elektriaktsiis tuleb vist üle vaadata

Parts: elektriaktsiis tuleb vist üle vaadata

Rubriik: Delfi

Delfi kirjutab, et majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts sõnas Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu koosolekul, et elektritarbimisele aktsiisikehtestamine taolises vormis, mida näeb ette eile riigikogus vastuvõetud ning 1. jaanuarist 2008 jõustuv seadus, võib vajada muudatusi.

“Paljudes Euroopa Liidu riikides on aktsiisisüsteemi sisse viidud erisused, mille järgi suurimad tarbijad maksavad vähem, vastasel juhul seisaks neil ukse ees pankrott. Mitme suure Eestis tegutseva ettevõtte jätkusuutlikkus on täna kehtestatud määrade jõustumisel väga suure küsimärgi all ning kiirustamisest põhjustatud kahju majandusele suur,” sõnas Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis, on kirjas Delfile saadetud teates. Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ei osanud tööandjatele selgitada, millise analüüsi tulemuste põhjal aktsiisimäärad kehtestati ning kas taolist analüüsi on üldse tehtud.

Minister nõustus, et olukorraga põhjalikuma tutvumise ning poolt ja vastu argumentide kaalumise järel võib seadus juba enne jõustumist vajada muudatusi. Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=16185365 Loe ka Eesti Päevalehest: „Parts jäi aktsiisitõusu põhjendamisega hätta“: http://www.epl.ee/artikkel/389901 Loe ka Postimehest: „Juhan Parts võtab sügisel taas aktsiisiteema ette“: http://www.postimees.ee/150607/esileht/majandus/266627.php Vaata ATKAS muutmise eelnõud siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus