iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Partnerid pidurdavad Ansipi maksuunelmat

Partnerid pidurdavad Ansipi maksuunelmat

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees ja Tuuli Koch kirjutavad Postimehes, et sotsiaaldemokraadid eesotsas rahandusminister Ivari Padariga käivad tänasel valitsusliidu üldkogul välja idee panna ajutiselt seisma tulumaksu alandamine, mis on aastaid olnud Reformierakonna lipukirjaks.

Lähiaastate terendav karjuv rahanappus on põhjuseks, miks võimuliidus tõstab üha enam pead mõte jätta üksikisiku tulumaks vähemalt kolmeks aastaks praegusele tasemele ehk 21 protsendi juurde. «Tulumaksu jätkuv alandamine ei ole praeguses seisus hea mõte, sest inimene võidab sellest tegelikult vähe, aga avalik sektor kaotab palju,» ütles sotside üks juhtfiguure Peeter Kreitzberg. «Närvis on praegu kõik. Nii lasteaiad, mis kardavad toetusteta jäämist, kui ka tudengid.» Tulumaksu langetamise edasilükkamine tähendaks Kreitzbergi sõnul võimuliidule kaotust, kuid oleks selgelt mõistlik käitumine riiklikul tasandil.

«Sotsiaaldemokraadid tulevad selle ettepanekuga kindlasti välja, sest kaasneva 700–800 miljoni krooni võiduga saaks väga palju vajalikku ära teha. Usun, et Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) on valmis asjaga kaasa tulema, aga sel juhul oleks Reformierakonnal kohe uus kosilane,» osutas ta Keskerakonna suunas. IRLi esimees Mart Laar oli kursis, et Padar on seoses 2009. aasta eelarvega pakkunud välja võimaluse lükata edasi tulumaksu alandamise tempot.

«Tegu on küsimusega, mida pole mõtet ilma arutamata kõrvale heita. Seda me veel näeme, milline on tulemus. Maksude alandamine on meeldiv ka meie erakonnale,» rääkis Laar. Teisalt on riik tema väitel teravas rahahädas ning seda eeskätt 2009.

ja 2010. aasta perspektiivis. «Kui võrrelda kärpe suurust kehtiva eelarvestrateegiaga, on selgelt näha, et ainult kokkuhoiust ei piisa, kuna riik on võtnud endale väga palju püsikohustusi. Neid käigult tühistada on ülimalt keeruline,» kutsus Laar mõtlema riigi tulude suurendamisele.

«Olukord on muutunud. On arusaadav, et koalitsioonileping tuleb üle vaadata. Selge on ka see, et kogu protsessi saab vedada ainult peaminister,» märkis ta. Laari sõnul on võimaliku poliitilise kokkuleppe küsimus, kui kaugele saab maksuvähendamise seiskamist edasi lükata.

Reformierakonna poolt vaadates poleks tegu erakordse asjaga, lisas ta. Varem kokku lepituga võrreldes hajutati makse ka 2003. aasta lõpul, kui Rahvaliit tõstis pead ühises liidus Res Publica ja Reformierakonnaga. Sama tehti 2005.

aastal, kui puhuti sündis Reformierakonna, Keskerakonna ja Rahvaliidu koalitsioon. Laari väitel on käes aeg, kus tuleb üle vaadata Eesti lähiaastate prioriteedid, sest kõigeks enam raha ei jätku. «Peab valima alad, kuhu panustada. IRLi poolt vaadates on selleks haridus, teadus ja innovatsioon.

Nendeta ei saa me oma majandust käima,» rääkis ta. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/160408/esileht/siseuudised/324212.php Loe ka Postimehe juhtkirja: „Tühi rahakott“: http://www.postimees.ee/160408/esileht/arvamus/324194.php Loe ka: „Võimuliit rahasärast otse põrgukatlasse“: http://www.postimees.ee/160408/esileht/siseuudised/324210.php Loe ka 2006. a MaksuMaksjat nr 1: Mariliis Kannukene. Martin Huberg.

Tulumaksumäärad on neljaks aastaks lukus

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus